Google

در این وب سایت


تغذیه و سلامت
رژیم غذایی سالم و تاثیر آن بر سلامت و بهبود بیماری ها - نوع تغذیه و سبک زندگی است که سلامتی پایدار را به ارمغان می آورد

مکانیسم ایجاد دیابت  را بطور ساده می توان این گونه شرح داد : 

 گلوگز موجود در خون در حالت طبیعی به کمک انسولین جذب سلول های مختلف بدن می شود . ولی در بیماری دیابت نوع 2 به علت انباشته شدن ملکول های چربی در سلول های بدن ، قدرت جذب سلول ها نسبت به گلوکز کاهش می یابد  و بنابراین سطح گلوکز در خون بالا می رود که موجب مسمومیت و عوارض برای اندام های مختلف مانند مویرگ های شبکیه ، کلیه ها و عروق می گردد . دیابت نوع 2 را می توان مقاومت سلول ها به انسولین نیز نامید چون با وجود آنکه انسولین ترشح میشود ولی عملکرد آن برای انتقال گلوکز از خون به داخل سلول ها مختل می شود . دیابت نوع 2 ، عموما در سنین میانسالی و بزرگسالی ایجاد می گردد .

در دیابت نوع 1 که عموما در سنین کودکی و نوجوانی ایجاد می شود ، میزان ترشح انسولین از پانکراس کاهش می یابد و بیمار دچار عوارض افزایش سطح گلوکز خون گشته و باید با تزریق انسولین ، کاهش ترشح انسولین در بدن را جبران کند .       

دکتر نیل برنارد و دکتر گابریل کوسنز ، درمان قطعی و سریع  دیابت نوع 2 را با یک رژیم ساده گیاهی شرح می دهند .

دکتر گابریل گوسنز با یک رژیم غذایی کاملا گیاهی با ترکیب 80 درصد خام و 20 درصد پخته توانسته در طرف مدت یک ماه ، بیماران دیابتی را کاملا درمان کند و میزان قند خون آنها را از 400 تا 500 واحد در شروع درمان به  کمتر از 100 در پایان سه تا چهار هفته برساند و این در حالی است که تمام انسولین و داروهای بیمار را در همان روزهای اول درمان به کلی قطع کرده اند .

در روش دکتر نیل برنارد برای درمان دیابت ، رژیم غذایی بیماران کاملا گیاهی است ولی عمدتا به صورت  پخته مصرف می شود .

 در هر دو روش دکتر کوسنز و دکتر برنارد ، رژیم تغذیه ای بر سه اصل استوار است :

1- پرهیز از خودن گوشت و لبنیات و هر نوع فراورده حیوانی

2- مصرف کاملا محدود چربی

3- پرهیز از مصرف شکر ، آرد سفید و فراورده های آن ها مانند کیک و شیرینی و نان سفید .

  در این رژیم های غذایی ، مصرف کربوهیدرات های مفید مجاز است مانند سیب زمینی ، برنج  و حبوبات که می توانند  به صورت انواع مختلفی از سوپ و حلیم ( بدون گوشت ) و خورش و پلو مصرف کنند .

 در روش دکتر کوسنز ، غذاها اکثرا به صورت خام مصرف می شوند در صورتی که در روش دکتر برنارد ، این غذاهای گیاهی ، غالبا به صورت پخته مصرف می شوند .

 در روش دکتر برنارد ، هر چند روند بهبودی آرام تر صورت می گیرد ولی رژیم غذایی آن برای بیماران راحتتر و خوشایندتر است .    

همانطور که دیده می شود ، این رژیم غذایی کاملا ساده و برای بیماران  قابل تحمل و اجراست و احتیاج به کارهای پیچیده و خسته کننده ای مانند اندازه گیری کالری غذاهای مصرفی ندارد .

با این رژیم غذایی ، علاوه بر بهبود دیابت ، وزن بیماران و میزان کلسترول خونشان نیز کاهش می یابد. متعادل شدن فشار خون و  بهبود وضعیت گوارشی مانند درمان یبوست مزمن ، بهبود درد و تورم مفاصل ( آرتریت ) و بهبود سردرد و میگرن نیز از هدایای این رژیم غذایی به بیماران است . علاوه بر آنکه بیماران از مصرف دارو و عوارض آن رهایی پیدا می کنند .  

موضوع : تغذیه در درمان بیماری ها ، درمان با خام گیاه خواری ، 
نشانک ها: دیابت،
پیوندها : لینک ویدئو در آپارات،

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه مجاز می باشد
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic