Google

در این وب سایت


تغذیه و سلامت
رژیم غذایی سالم و تاثیر آن بر سلامت و بهبود بیماری ها - نوع تغذیه و سبک زندگی است که سلامتی پایدار را به ارمغان می آورد

در باغ بزرگی در مرکز سلامت در فلوریدای آمریکا ، بیماران سخت و لاعلاج و از جمله سرطان را فقط از طریق رژیم غذایی درمان می کنند . این مرکز معروفیت جهانی دارد و عجیب است که غذاهایی مانند آب سبزیجات  ، جوانه حبوبات و نیز جلبک های دریایی بطور معجزه آسایی موجب بهبود بیماری های  صعب العلاج می گردند .
در ادامه مطلب ، اطلاعات بیشتری  در باره این مرکز و روش معالجه بیماران از طریق رژیم غذایی ، می آید .
 

مرکز سلامت بقراط در شهر پام بیچ غربی در ایالت فلوریدای آمریکا ، برای درمان بیماری های کشنده و درمان ناپذیراز طریق رژیم غذایی وگان (
خام گیاه خواری ) فعالیت می کند . این موسسه توسط خانم ان ویگمور تاسیس شده ، خود یک وگان  است . رژیم وگان ، یک رژیم غذایی گیاهی و عاری از گوشت و فراورده های حیوانی است ، یک رژیم غذایی سالم ، بشر دوستانه و طرفدار حقوق حییوانات که دریچه های روشنایی را بر روی انسان ها باز می کند. فلسفه درمانی در رژیم غذایی وگان از بقراط ، پدر علم پزشکی الهام گرفته شده که معتقد بود "غذا ، بهترین داروی ماست "
دکتر بریان کلمنت از مدیران مرکز سلامت بقراط می باشد . دکتر کلمنت ، متخصص پزشکی طبیعی و متخصص
تغذیه ، خود یک وگان است ، بالغ بر 30 سال است که درحوزه خدمات درمان طبیعی و درمان بیماری ها از طریق تغذیه طبیعی ، مطالعه و تحقیق می کند . ایشان برای سخنرانی به کشورهای مختلف سفر کرده و کتاب های زیادی را در مورد درمان طبیعی نگاشته است که از جمله آنها کتاب پرفروش " غذای زنده برای سلامت بهینه " می باشد .
دکتر کلمنت در مورد انواع بیماری هایی که بطور موفقیت آمیز در مرکز سلامت بقراط در فلوریدای آمریکا درمان شده است  ، چنین می گوید :  همه بیماری ها . البته ما به علت آن معروف هستیم که سرطان را درمان کرده ایم . سرطان ، البته بیماری هراس آوری است ولی بیماری های قلبی عروقی ، هنوز قاتل اول آدم ها هستند ، هرچند این بیماری ها به اندازه سرطان ، ترسناک نیستند و درمان آن ها ساده تر است .
ابتلا به بیماری قلبی عروقی عمدتا به سبک زندگی شخص ارتباط مستقیمی دارد و شاید 98 درصد مبتلایان به بیماری هایی قلبی عروقی و
دیابت  به این علت گرفتار بیماری شده اند که از نظر تغذیه ، ورزش ، استرس و سبک زندگی دچار مشکل بوده اند.من هیچ وقت ندیده ام که دیابت نوع دوم قابلیت درمان نداشته باشد . بسیاری بیماری های دیگر ، مانند پارکینسون نیز با روش تغذیه و سبک زندگی طبیعی قابل درمانند . تنها کاری که باید بکنید این است که طبیعی زندگی کند . از ذهن خود شروع کنید . از غذای خود شروع کنید . با تحرک و نرمش و ورزش شروع کنید و به این ترتیب به مرور ذهن و بدن خود را قویتر کنید.
در ادامه ، دکتر کلمنت درباره نوع غذاهایی که در مرکز سلاتی بقراط ، سرو می شود  چنین می گوید : ما هر روز به بیماران ، آب سبزی می دهیم و به عموم مردم نیز توصیه می کنیم که روزانه آب سبزی بخورند که بهتر است از سبزی های ارگانیک تهیه کنند . منوی غذای دیگر پیشنهادی ما جوانه انواع حبوبات می باشد که اهمیت زیادی در بهبود و سلامتی دارد . این جوانه ها سرشار از
پروتئین هستند  . مزیت دیگر مصرف جوانه حبوبات نسبت به مصرف گوشت و یا مصرف حبوبات به صورت پخته ، این است که جوانه ها ، دارای اسید آمینه های ضروری بدن هستند که بطور مستقیم در اختیار بدن انسان قرار می گیرد . بدون آنکه پروسه ای برای تبدیل پروتئین به اسیدآمینه در بدن لازم باشد ، بنابر این نیروی حیاتی جوانه ها به سرعت جذب سلول های بدن می شود . دانشگاه کالفرنیای آمریکا در سال 1975 ، جوانه گل آفتابگردان را ازجمله بهترین جوانه های گیاهی ، معرفی کرد .
جلبک های دریایی نیز از جمله بهترین
مکمل های غذایی محسوب می گردند . دکتر کلمنت می گوید جلبک ها سرشار از پروتئین و اسیدهای چرب ( چربی ) ضروری برای بدن هستند ، و جلبک تازه از همه گیاهان روی زمین  بهتر است و از نظر میزان پروتئین ، هیچ ماده خوراکی به پای جلبک سبز و جلبک سبز آبی نمی رسد . حدود نیمی از وزن این جلبک ها را ، پروتئین تشکیل می دهد . این نوع پروتئین به عنوان مکمل غذایی به ویژه در عضله سازی ورزشکاران کاربرد موثری دارد .
مصرف گوشت برای سلامتی بدن شما ، خطر آفرین است . دکتر کلمنت در این باره می گوید ، تقریبا هیچ کدام از بیماری ها با مصرف فراورده های حیوانی درمان نمی شوند . سه روز طول می کشد تا این نوع غذاها از بدن دفع شوند و در این مدت در بدن حالت گندیدگی پیدا می کنند و مواد سمی آن ها در داخل بدن باقی مانده و سطح اسیدی محیط بدن را افزایش می دهد که در این محیط اسیدی ، استخوان ها ی بدن تحلیل رفته و بیماری های مختلف رشد و پیشرفت می کنند .
دکتر کلمنت بعد از سال ها تحقیقات تغذیه ای معتقد است که رژیم غذایی وگان ( خام گیاه خواری ) بهترین رژیم غذایی است که نه تنها موجب سلامتی بدن می گرد بلکه روح انسان را نیز صیقل داده و از نظر روحی و اخلاقی تاثیر مثبتی بر اشخاص دارد . وی مشاهیری از تاریخ  را که رژیم تغذیه ای گیاهی داشته اند برمی شمارد : توماس ادیسون ، آلبرت اینشتین ، بنامین فرانکلین ، مارتین لوترکینگ و مهاتما گاندی ، همه گیاه خوار بوده اند . تمام این افراد از ضریب هوشی بالایی برخوردار بودند . بطور کلی وقتی شخصی به سطح بالاتری از شعور انسانی دست می یابد متوجه می شود که کشتن حیوانات  برای مطامع شخصی آدم ها و تامین غذای آن ها ، عملی انسانی و منطقی نیست .
آیا رژیم غذایی گیاهی ، به نفع
محیط زیست است ؟ دکتر کلمنت پاسخ می دهد : قطعا . و این گونه توضیح می دهد : مطابق آمار ، مصرف سالانه گوشت یک آمریکایی و یا اروپایی در سال ، معادل وزن  یک و نیم راس گاو است . برای تامین غذای سالانه یک گاو ، می توان میزان گیاهی را در نظر گرفت  که می تواند در پهنه ای بوسعت 50 هزار متر زمین بروید . در حالی که از همین مقدار زمین می توان میزانی از محصولات گیاهی را برداشت کرد که مستقیما برای تامین غذای تعداد زیادی از مردم کفایت کند .
دامداری های صنعتی ، برای محیط زیست ، عوارض جدی ایجاد می کنند که از جمله انتشار گازهای گلخانه ای و متان در جو می باشد . آیا اگر رژیم غذایی مان گیاهی باشد دیگر بوجود چنین واحدهای آلاینده ای نیاز خواهیم داشت ؟  بوی مشمئز کننده ناشی از فضولات و میکرو ارگانیسم های موجود در دامداری ها مخل سلامتی و
بهداشت محیط زیست است و فضولات این واحدها ، آب ها و محیط زیست پیرامون آن ها را آلوده می کند.
دکتر کلمانت می گوید مردی را می شناسم که سرطان لنفومای درجه 4 خود را بوسیله رژیم تغذیه ای وگان در مرکز سلامت ما درمان کرد . هم او در فیلم مستندی که متعاقبا ساخت، بیان می کند که تقریبا 40 در صد گازهای گلخانه ای جهان ناشی از دامداری ها و مصرف فراورده های حیوانی است .
دکتر کلمانت پیام قدرتمندی برای همه ما دارد . او بیان می کند که 35 سال است وگان ( خام گیاه خوار ) است و در این مدت مهمترین سود این سبک از تغذیه و زندگی برای او آن بوده که نگرش و احساس او به انسان و
طبیعت را تغییر داده است . اگر شما در هر سطح از آگاهی هستید ولی به آینده اهمیت می دهید ،هیچ چیز برتر از انتخاب رژیم تغذیه ای گیاهی نیست که علاوه بر سلامتی ، عشق و محبت به انسان ها و طبیعت را نثارتان می کند  .
  مطالب بیشتر در باره سرطان
  درمان بیماری ها با رژیم تغذیه ای    
   درمان با خام گیاه خواری 


مطالب دیگری از سایت

موضوع : تغذیه در درمان بیماری ها ، درمان با خام گیاه خواری ، 
نشانک ها: سرطان، آنتی اکسیدان ها، گیاهان دارویی،
پیوندها : لینک ویدئو در آپارات،

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه مجاز می باشد
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات