Google

در این وب سایت


تغذیه و سلامت
رژیم غذایی سالم و تاثیر آن بر سلامت و بهبود بیماری ها - نوع تغذیه و سبک زندگی است که سلامتی پایدار را به ارمغان می آورد
تصویر روی جلد کتاب سرطان درمانی


برای اغلب مردم این ذهنیت ایجاد شده که
سرطان ، درمان ناپذیر است و کسی که به سرطان مبتلا شود نهایتاً پس از چند ماه یا چند سال باید با همین بیماری بمیرد. البته این موضوع تا حدود زیادی درست است تا هنگامی که مردم بخواهند درمان سرطان را تنها در روش های  پزشکی مدرن با انواع جراحی ها، شیمی درمانی ها، داروهای شیمیایی و ... جستجو کنند و عزم راسخی برای تغییر زندگی نادرست و تغذیه ناسالم شان نداشته باشند.
 بیماری سرطان یک شبه به وجود نمی آید و یک شبه هم از بین نخواهد رفت. سرطان مرحله ی نهایی سال ها
تغذیه ناسالم و روش زندگی بیمار کننده ماست. به همین جهت درمان آن هم مخصوصاً در مراحلی که بیماری بسیار حاد شده و بدن شخص بیمار و سیستم ایمنی بدن توسط روش های معمول پزشکی به شدت آسیب دیده و ضعیف شده، مشکل است و نیاز به صبر و حوصله ی بیشتری دارد.
در تمامی بیماری ها هیچ درمانی بیرون از بدن وجود ندارد. درمان کار خود بدن است و تنها سیستم ایمنی بدن است که می تواند ما را درمان کند، به شرط آن که با روش هایی مانند تغذیه نادرست ،  آن را ضعیف و سرکوب نکرده باشیم و بدن و سیستم ایمنی آن توانی برای مقابله با بیماری سرطان داشته باشد.  
در این صورت هنوز می توان امیدوار بود که با یک روش زندگی درست مبتنی بر قوانین تغذیه طبیعی بتوان از بیماری سرطان نجات یافت.

دکتر ماکس گرسون (Max Gerson) در کتاب "سرطان درمانی " گزارش هایی درباره ی درمان پنجاه نوع سرطان و مجموعه ای از تجربیاتش را در اختیار خوانندگان قرار می دهد. این
کتاب خوب را دکتر فرخنده به فارسی ترجمه کرده اَند و انتشارات نسل نواندیش چاپ اول آن را در سال 1390 در تیراژ 2000 نسخه چاپ کرده است.

فایل pdf  کل کتاب را می توانید با حجم 7.2 مگابایت از اینجا  دانلود کنید.

  در ادامه  مطلب فهرست مطالب کتاب و چند صفحه ی ابتدایی آن را که شامل مقدمه ی کتاب است ، مطالعه کنید :

 فهرست مطالب کتاب

مقدمه ای از مترجم (ص 13)
فصل اول: مقدمه ای از دکتر بابارا کریشکر (ص 21)
مقدمه ای از نویسنده (ص 29)
مقدمه و راهنمایی (ص 33)
بخش 1. اسرار روش سرطان درمانی من (ص 36)
بخش 2. درمان عمومی بدن (ص 45)
بخش 3. انواع
تغذیه های پیشنهادی (ص 59)
بخش 4. چگونگی ترکیب مواد غذایی برای بیماران سرطانی (ص 69)
بخش 5. درمان (ص 73)
بخش 6. چند نظریه ی مشابه (ص 80)
بخش 7. روش تغذیه ای دکتر پاراسلسوز (ص 83)
بخش 8. نظریه هایی درباره ی سرطان از دیدگاه بعضی از متخصصان (ص 89)
بخش 9. علائم اولیه ی سرطان (ص 94)
بخش 10. سرطان کبد در یک بررسی همگانی (ص 96)
بخش 11. دیدگاه های مختلف پژوهشگران درباره ی بیماری های کبدی (ص 103)
بخش 12. کبد و روش های درمانی در بیماری های مزمن (ص 111)
بخش 13. دانشمندان، اشعه درمانی را خطری جدی برای نسل بشر می دانند (ص 117)
بخش 14. سوخت و ساز مواد معدنی (آلی) در بیماری های مزمن (ص 130)
بخش 15. تقسیم آنزیم ها در اندام ها (ص 137)
بخش 16. تجمع و ذخیره ی مواد آلی در غده
تیروئید (ص 144)
بخش 17. درمان سرطان (ص 149)
بخش 18. نقش آلرژی ها در معالجه ی سرطان (ص 168)
بخش 19. چگونگی تغذیه ی یک بیمار مبتلا به سرطان (ص 173)
بخش 20. مقدمه ای درباره ی تغذیه و رژیم غذایی برای افراد مبتلا به سرطان (ص 179)
بخش 21. تغذیه ی بدون نمک (ص 185)
بخش 22. نمک در تغذیه ی بیماران مبتلا به سرطان (ص 196)
بخش 23. حشره کش ها (ص 200)
بخش 24. اثر آماده سازی زمین بر سلامتی و بیماری (ص 207)
بخش 25. غذای افراد مبتلا به سرطان و چگونگی آماده کردن آن ها (ص 217)
بخش 26. عملی کردن روش درمانی (ص 223)
بخش 27. واکنش ها (ص 233)
بخش 28. توضیح مختصر درباره ی استفاده از داروها (ص 236)
بخش 29. دادن اعتماد به نفس به بیماران (ص 246)
بخش 30. بیماران در هنگام ادامه ی این روش درمانی اشتباهات مکرری انجام می دهند (ص 249)
بخش 31. اشتباهاتی که در هنگام استفاده از داروها پیش می آیند (ص 254)
بخش 32. جدول مواد غذایی (ص 258)
بخش 33. ترتیب برنامه های غذایی (ص 273)
فصل دوم. پنجاه نوع مختلف سرطان (ص 288)
ضمیمه ی یک (ص 427)
ضمیمه ی دو (ص 443)
ضمیمه ی سه (ص 470)
درباره ی نویسنده (ص 473)
چند کلمه از جالز. و. مور (ص 475)
یک روش سرطان درمانی (ص 479)

مقدمه ای از مترجم

بیمارانی که طبق آزمایش ها و معاینه های اولیه ی پزشکی از دکتر خود شنیده اند که به سرطان مبتلا شده اَند و بعد از مدتی خواهند مُرد، می دانند با شنیدن این خبر در چه دنیایی از ترس و ناامیدی قرار می گیرند و چگونه روزگار می گذرانند.

ترس از مُردن و عدم توانایی انجام کارهای روزانه از سویی و مشکلات مالی برای افراد خانواده و سربار شدن برای دیگران از سوی دیگر شخص را در شرایط تحمل ناپذیری قرار می دهد و تنها افرادی که این شرایط را درک کرده اند، می دانند من به چه علتی به ترجمه ی این کتاب جنجالی اقدام نموده اَم و این کتاب در نوع خود بی نظیر است. آری! تنها کسانی قدرت درک این واقعیت را دارند که سال های متوالی به پزشک مراجعه کرده اَند و از آزمایشگاهی به آزمایشگاه دیگر رفته اَند و سرانجام از پزشک خود شنیده اَند که ما برای شما کاری نمی توانیم انجام دهیم؛ زیرا شما به سرطان مبتلا شده اید و باید منتظر مرگ باشید. این قبیل بیماران می توانند این فاجعه را درک کنند. با شنیدن این خبر وحشتناک از پزشک، انسان به فکر می افتد و اعتماد خود به پزشک ها را از دست می دهد و در اندیشه ی پیدا کردن روش درمانی جدید به هر دری می زند تا شاید امیدی هویدا شود. من هم مانند هر بیمار ناامیدی که سال ها به روش درمانی موجود اعتماد کرده و سرانجام به شرایط ناامیدی رسیده است - که باید به زودی بمیرد و از دست کسی برایش کاری ساخته نیست- شروع به تحقیق کردم و توانستم امید تازه ای پیدا کنم و به من این شهامت را داد تا با بیماری خود آگاهانه برخورد کنم و به این مهم واقف شوم: "بیمار نشده اشم که بمیرم، بلکه بیمار شده اَم تا دوباره سالم شوم، همچنان که شما نیز می دانید، پس از هر بیماری دوباره انسان سالم می شود." برای یافتن امید جدید تحقیقات خود را شروع کردم و کم و بیش تمام اطلاعات موجود درباره ی بیماری خود را از کتابفروشی ها و منابع اطلاعاتی دیگر به دست آوردم. به خود گفتم، حال که چند ماه دیگر باید از این دنیا بروم؛ پس دیگر جای نگرانی نیست و سعی می کنم به روش های دیگری اعتماد کنم که امید جدیدی به انسان هایی مثل من می دهند و از تجارب موجود استفاده کنم و آزمایش هایی را انجام می دهم که در من این اعتماد به نفس را ایجاد می کند: "می شود زندگی را به گونه ی دیگری دید و به نحو دیگری زیست." به این دلیل سعی کردم تا آن جا که می توانم از اطلاعات جدید جمع آوری شده به بهترین شکل استفاده کنم  تا در این دیار غریب یکه و تنها با بیماری اَم مبارزه کنم. باید سپاسگزار باشم، در این کشور اروپایی زندگی می کنم و با امکاناتی که این جامعه در اختیارم گذاشته است، قادرم بدون توجه آن چنانی برای تأمین هزینه های دیگر زندگی و درمان خود اقدام کنم.

این کتاب را بنا به توصیه ی فردی تهیه کردم که او نیز بیماری شبیه من داشت و توانست بیماری خود را در کلینیکی در آلمان درمان کند که "پرفسور هاکدهالر" آن را اداره می کرد. ابتدا سعی کردم به هر زحمتی شده چند روزی در آن کلینیک خود را تحت درمان قرار دهم. من به همه ی داروها و پزشک ها بدبین شده بودم و از این که سال ها وقت خود را تلف کرده اَم و علم پزشکی خوانده اَم؛ در حالی که ناتوان بودم برای خود کاری انجام دهم، به شدت ناراحت بودم؛ بنابراین نسبت به آن کلینیک نیز با تردید می نگریستم و با شک و دو دلی به آن جا رفتم. البته شنیده بودم که پرفسور هاکدهالر مردم را با روش دیگری غیر از روش پزشکی درمان می کند؛ اما نمی دانستم که با چه روشی! به هر حال به آن جا رفتم و پس از ده روز بستری شدن در آن کلینیک به پرفسور گفتم: "من پول ندارم بیشتر این جا بمانم، شما برنامه ای به من بدهید که در خانه بقیه ی راه را خود ادامه دهم." او نیز همین کتاب را به من پیشنهاد کرد که اکنون شما آن را در دست دارید. او در درمانگاه خود بیشتر وقت خود را با بیماران سرطانی و ام.اس (مولتی پل اسکلروز) می گذراند و به روش درمانی که این کتاب پیشنهاد می کند، بیماران را درمان می کرد. من سعی کردم، آثار دیگر دکتر گرسون را تهیه کنم. با استفاده از روش درمانی این کتاب توانستم از زمین بلند شوم و خود را از مرگ نجات دهم. با شروع آن به خود گفتم: "چه کتاب مشکلی!" اما با خواندن آن احساس کردم، آنچنان هم مشکل نیست، نیز فهمیدم طی سالیان طولانی که علم پزشکی را تحصیل و با بیماری ها مبارزه کرده اَم و با پزشک های زیادی سر و کار داشته اَم، می توانم برای خود پزشک شوم و مطالب کتاب را بفهمم که به ظاهر برای پزشک ها نوشته شده است و از آن استفاده کنم، گر چه هنوز موفق نشده بودم، درسم را تمام کنم. چنین شد که شروع به خواندن آن کردم و به مرور احساس نمودم که نویسنده ی این کتاب دکتر گرسون سالیان دراز با بیمارانی سر و کار داشته است که به مراتب سرطان های سخت تری نسبت به من داشته اَند و با این روش درمان شده اَند؛ از این رو آن را خواندم و رهنمودهایش را اجرا نمودم. البته من در مدتی که در درمانگاه بودم با بعضی از عملکرد و پیشنهادهای او به طور عملی آشنا شده بودم. در آغاز کم حوصله بودم و از این که نمی توانستم کتاب را سریع تمام و به آن عمل کنم، به استرس و التهاب دچار شدم، اما به خود گفتم که چرا بی جهت برای خود مشکل ایجاد می کنی؟ اگر قرار باشد به زودی بمیری خواهی مُرد و نباید برای زنده ماندن در این سیاره ی سرطان زده، زیادی خود را آزار دهی. پس آرام باش و سعی کن تا آن جا که می توانی از این کتاب و اطلاعات دیگری که جمع آوری کرده ای بهره مند شوی و همه چیز را با خونسردی و آرامش دنبال کنی. پس از شش ماه پی بردم، با توصیه های این کتاب و اطلاعات دیگری که از منابع دیگر کسب کرده بودم، خود را مورد رمان قرار داده اَم و این تحولی بزرگ در من به وجود آورد. انرژی فراوانی به دست آوردم و مرا امیدوار کرد که ادامه دهم و برای به دست آوردن سلامتی اَم تلاش کنم.

فراموش نکنید، آنچه که در این کتاب آمده، پزشکی آن را نوشته که بیمارستان، پرستار، داروخانه و آشپزخانه ی مناسب در اختیار داشته است، اما من به تنهایی رهنمودهایش را اجرا کردم که او سال ها آن ها را برای بیماران خود در بعضی از کشورها انجام داده بود؛ از این رو گاه برای تهیه و ترکیب بعضی از داروهای پیشنهادی او با مشکلاتی مواجه می شدم و سعی می کردم به هر اندازه ای که می توانم به تهیه ی مواد مورد نظر در این کتاب اقدام و خود را قانع کنم، نیز خوشحال هستم به گروهی تعلق دارم که قادرند با بدن خود رابطه ای برقرار کنند و راهی را ادامه دهند که کمتر کسی جرأت ادامه ی آن را داشته است. همسرم همواره مرا می ترساند و فرزندانم به من می گفتند که باید اشعه درمانی و شیمی درمانی را شروع کنم، اما من فهمیده بودم که با این نوع عملکردها کسی درمان نشده است و نباید وقت خود را تلف کنم؛ بنابراین مجبور شدم، برای خانواده اَم منزل دیگری تهیه کنم و به تنهایی یا منتظر مرگ باشم یا از شر این بیماری خودرا نجات دهم. به راحتی ان آرامشی که می خواستم، برای خود تهیه کردم و سر به درون خود کشیدم و بر خود حاکم شدم. به مرور فهمیدم که رهنمودهای این کتاب به گونه ای است که هر کسی می تواند به اندازه ی درک خود از آن ها کمک گیرد؛ از این رو دیگر هراسی نداشتم و به انجام تدابیری پرداختم که در این کتاب به آن ها اشاره شده است.

لازم می دانم، به شما این نوید را دهم که با استفاده از رهنمودهای این کتاب به زودی در شرایطی قرار خواهید گرفت که صحت و درستی این مطالب را با گوشت و پوست خود حس خواهید کرد و قدم های اولیه، به شما این اعتماد به نفس و امیدواری را می دهد که بقیه ی راه را ادامه دهید و به تدریج بر بیماری خود غلبه کنید. آنچه در این مسیر، مهم و سرنوشت ساز به نظر می رسد این است که شما باید بدانید یک شبه بیمار نشده اید و یک شبه هم سالم نخواهید شد؛ بنابراین برای خود اضطراب و دلهره درست نکنید و سعی کنید تا می توانید از رهنمودهای این کتاب بهره ببرید و به مرور سرنوشت تندرستی خود را در دست گیرید.

در این کتاب به استفاده از بعضی داروها اشاره شده است که شما می توانید با کمک پزشک خود این داروها را تهیه کنید. اگر در جایی زندگی می کنید که پزشکان تنها با روش های علمی پزشکی، بیماران را درمان می کنند، به کشورهای دیگری مانند مکزیک، آلمان و ... بروید.

با گذر زمان به این نکته واقف شدم، در کنار این روش درمانی از روش های دیگری نیز کمک بگیرم که در آن زمان دکتر گرسون شرایط بهره گیری از این روش ها را نداشت، اما او نیز به آن روش ها اشاره کرده است که در آن ها به جای استفاده از داروها، مصرف میوه های مشخصی را توصیه می کند و یادآوری کرده است، اگر کسی بتواند میوه های سالمی را تهیه کند که بدون استفاده از مواد شیمیایی تولید شده اَند، به مصرف داروها نیازی ندارد. من با بیشتر رهنمودهای این کتاب، مدتی به درمان خود ادامه دادم سپس صاحب باغی مجانی شدم که همه ی میوه ها به طور طبیعی در آن رشد می کردند و من به آن ها نیاز داشتم. با استفاده از این نعمت خدادادی توانستم غده های خود را بیرون ریزم و نتیجه ی این تلاش را در این کتاب و کتاب های دیگری در اختیار شما بگذارم و آرزو کنم، شما نیز مانند من دوباره بتوانید به زندگی لبخند بزنید.

دکتر گرسون به تنهایی با خستگی ناپذیری عجیبی مدت چهل سال آزمایش هایی را برای بیماران مبتلا به سرطان انجام داد. همکاران او پیوسته منتظر پیدا کردن سرنخی بودند تا او را به دادگاه بکشانند؛ اما او عمر خود را صرف آزمایش هایی کرد که امروزه در بیشتر دنیا پزشک های بسیاری کار او را دنبال می کنند. دکتر گرسون معتقد بود، با خامخواری و استفاده از میوه هایی که به روش بیولوژی بدون استفاده از کودهای شیمیایی تولید شده اَند، می توان بر انواع سرطان ها غلبه کرد و اگر کسی بتواند برای خود به اندازه ی کافی میوه و سبزیجات سالم تهیه کند، به داروهای شیمیایی نیازی ندارد که در این کتاب او از آن ها بهره گرفته بود.

امروزه در سراسر اروپا، آمریکا و مکزیک کلینیک های بسیاری دایر شده اَند که با خامخواری مردم را درمان می کنند و به بیماران، سلامتی از دست رفته را بر می گردانند.

طبق تجارب هجده ساله ی خود معتقدم که با میوه خواری می توان ریشه ی تمام بیماری ها را از بیخ و بُن کَند و به هیچ دارویی نیاز نیست، اما از آن جا که پزشک های کمی، تجربه ای با خامخواری خود داشته اَند و این علم تغذیه نوپاست، آن ها با بحران هایی که بر اثر خامخواری برای بیماران در هنگام پاکسازی پیش می آید، آشنا نیستند؛ از این رو می بایست با پزشکی مشورت کرد که با خامخواری و بحران های پاکسازی آن آشنا باشد، در غیر این صورت بیمار باید اطلاعات زیادی داشته باشدکه از پزشک و دارو، خود را بی نیاز کند یا باید به پزشک هایی مراجعه کند که بدانند در هنگام تغییر تغذیه از پخته خواری به خامخواری چه مشکلات و بحران هایی پیش می آید تا در مواقع ضروری تدابیر مناسب اتخاذ کنند.

تنها ایمان به سالم شدن دوباره به بیمار این امید را می دهد که بتواند به مرور بر بیماری خود غلبه کند که بر اثر مُرده خواری به آن گرفتار شده است. من ایمان دارم و می دانم که چه می نویسم و با اعتقاد بر این نوشته ها به این نکته واقف هستم که ریشه ی همه ی بیماری های ما بر اثر گرسنگی و مسمومیت است. روزانه ما غذاهای زیادی مصرف می کنیم، اما بدن ما همواره گرسنه است و با پخته خواری حتی کمترین نیاز بدن به مواد حیاتی تأمین نمی شود که بدن برای بقای خود نیاز دارد.

برای اطلاع بیشتر، کتاب های دیگری را مطالعه کنید که من از طریق انتشارات نسل نو اندیش منتشر کرده اَم و در صورت نیاز با من تماس برقرار کنید. صمیمانه برای تندرستی شما بهترین ها را آرزو می کنم و امیدوارم که این تلاش من بتواند دریچه و امید تازه ای بر زندگی شما بگشاید.

فصل اول

مقدمه ای از دکتر باربارا کریشکر

درمان بیماری های مزمن از جمله سرطان به وسیله ی روش درمانی دکتر گرسون که هم اکنون بیش از سی سال در آمرکا، فرانسه، مکزیک و آلمان دنبال می شود، با توجه به نتایج شایانی که در دراز مدت به دست آورده هنوز نتوانسته است، به عنوان یک روش درمانی به رسمیت شناخته و در تمام دنیا اجرا شود.

رقابت روش های درمانی متداول و ارزان که به وسیله ی دانشمندان به رسمیت شناخته شده اَند، قوی تر از نتایج ارزشمند و معجزه آسایی است که به وسیله ی روش درمانی دکتر گرسون در طول این سی سال به دست آمده است. صندوق بیمه و خدمات درمانی تا کنون هزینه ی این قبیل روش های درمانی را تقبل نکرده و با توجه به نتایج علمی هنوز تعداد معدودی از پزشک ها این روش را به کار می گیرند. تنها دوستان و آشنایان دکتر گرسون هستند که از تجارب ارزنده ی این روش درمانی بهره می گیرند و از ان در کنار روش های درمانی خود استفاده می کنند.

در سال 1993 روش درمانی دکتر گرسون برای اولین بار در انستیتوی شهرر کونیگزفلد با نام "درمان طبیعی سرطان" به مردم آلمان معرفی شد. آوردن این روش درمانی از آمریکا و مکزیک به آلمان با مشکلات زیادی مواجه بود که از همه مهم تر کیفیت مواد غذایی بود که در بازار آلمان موجود بودند. مواد غذایی موجود در فروشگاه های آلمان بیشتر به وسیله ی کودهای شیمایی و مواد آفت کُش و حشره کش های سمی تولید می شد و کیفیت آن ها به وسیله ی دانشمندان مورد تأیید قرار گرفته بود و کسی به این موضوع فکر نمی کرد که مصرف غذاهای سمی ممکن است، علتی برای به وجود آمدن یک بیماری باشد. این غذاها با نوع بیولوژی تولید شده ی خود از لحاظ مواد مغذی، تفاوت آشکار داشتند و نمی توانستند نیازهای اساسی بدن یک بیمار مبتلا به سرطان را تأمین کنند و از لحاظ کیفیت، قابل مقایسه با نوع طبیعی تولید شده ی خود نبودند.

روش های متداول و معمولی برای تأمین مقدار کالری بدن که دانشمندان در جدول های تأمین مقدار انرژی ثبت کرده اَند، با مقیاس های بیولوژی که بدن یک انسان به مواد حیاتی نیاز دارد، به طور کلی با هم متفاوت هستند. این روش های معمولی نتوانستند کشف کنند، آنچه بدن برای سوخت و ساز خود به انرژی نیاز دارد با مقیاس های مصنوعی ارائه شده به طور کلی متفاوت است و تنها بدن می تواند مشخص کند، کدام مواد برای بقای جریان های اصولی و حیاتی اَش مفید و سودمند است و تنها آزمایشگاهی که می تواند ثابت کند، کدام غذا با انرژی تر خواهد بود بدن انسان است و همه ی آزمایش ها در تمام آزمایشگاه ها مصنوعی و بدون اعتبار است. آزمایشگاه های شیمی با تمام ابزار و آلات دقیق و حساسی که برای تعیین مقدار انرژی موجود در مواد غذایی تأسیس شده اَند و افراد متخصص و کاردان آن را اداره می کنند، هرگز نمی توانند مقیاس دقیقی ارائه دهند و مقدار انرژی حیات بخشی را اندازه گیری کنند که در تک تک مواد غذایی وجود دارند. حمایت و اظهارات نادرست و بی اساس آن ها باعث شده است که مواد غذایی هر روز بی محتواتر و بی کیفیت تر از گذشته شوند. رواج اطلاعات غلط دانشمندانِ علم تغذیه باعث شده است که شرکت های تولیدی غذا از عدم اطلاعات کافی مردم  سوء استفاده کنند و همواره به مواد سمی (که در بسته بندی ها و کنسروها برای نگهداری این مواد غذایی اضافه می شوند) افزوده گردد و پیوسته از کیفیت غذاها کاسته شود.

دانشمندان قرن ما هنوز نتوانسته اَند، درک کنند که با دادن کودهای شیمیایی، اول زمین مسموم می شود، سپس گیاهان و درختان و بعد حیوانات و انسان. فکر می کنم، هر عقلِ سالمی می داند موادی که بدون استفاده از کودهای شیمیایی و ضد آفات و انواع سُموم دیگر تولید شده اشند، به مراتب بهتر از موادی است که با این قبیل مواد سمی تولید شده اَند.

پرفسور "پوپ" با استفاده از روش اندازه گیری مواد مغذی در فرآورده ها با اندازه گیری "بیو فوتون" توضیحات مستدل و قانع کننده ای در کتاب خود به نام "غذاهای سالم" ارائه داد که در نوع خود بی نظیر بود. شرکت های تولیدی غذا بیشتر به زیبا بودن محصولات خود توجه می کنند و برای آن ها مهم این است که چگونه محصولات تولیدی خود را برای مدت طولانی نگهداری کنند و مقیاس آن ها برای یک غذای خوب، زیبا بودن غذا و نگهداری طولانی آن است و به کیفیت و ارزش غذایی و فرآورده های خود توجهی ندارند. در سال های اخیر دادن کودهای شیمیایی به زمین ها، سم پاشی ، استفاده از حشره کُش ها و ضد آفات، زدن انواع گازهای مخرّب، اضافه کردن مواد کنسرو کننده، سفید کننده و مواد رنگی، انواع خوشمزه کننده ها و دستکاری در ژن مواد ، ابعاد وحشتناکی به خود گرفته است و استفاده از غذاهای از پیش تهیه شده که از مواد مُرده تهیه شده اَند به صورت یک معیار و مقیاس مطمئن در امده و در سرتاسر دنیا گسترده شده است.

تدابیر سیاسی و اقتصادی بازار مشترک اروپا باعث شده است، بیشتر مواد غذایی اشعه دیده ی آلمان، به کشورهای دیگر صادر شود؛ در صورتی که تولید بعضی از این مواد غذایی حتی ممنوع نیز شده است، اما طولی نمی کشد، دوباره قفسه های سوپرمارکت ها از این مواد غذایی پُر می شود. انحراف اخلاقی و ابتذال سیاسی باعث شده است که معیارهای انسانی هر لحظه بیشتر نادیده گرفته شوند و برای پایان این بی شرمی، مرزی در افق دیده نمی شود. غذاهایی که در بیمارستان ها یا اماکن عمومی برای نگهداری کودکان بی سرپرست یا در آشپزخانه های رستوران ها و شرکت های غذاسازی تولید و تهیه می شوند، ارزش غذایی ندارند و از ویتامین ها، مینرال ها و عناصر کمیاب در آن ها دیده نمی شود. استفاده از دستگاه میکرووله (دستگاهی که حرارت موجی تولید می کند) باعث نابودی تمام مواد ارزنده ی موجود در این غذاها می شود و تنها تفاله ای از غذا بر جای می ماند که به جای سالاد مغذی برای بدن، سالاد الکتریکی را تولید می کند و اختلال شیمیایی در بدن و ایجاد هرج و مرج در سلول ها را سبب می شود. زمان طولانی است، پزشک ها و افرادی که با علم پزشکی سر و کار دارند، می دانند، تودی مردم بر اثر کمبود ویتامین ها و مواد معدنی بیمار می شوند؛ به همین علت به تهیه ی مینرال ها و ویتامین های مصنوعی اقدام کرده اَند که تنها کاریکاتوری نسبت به نوع طبیعی خود هستند. این مواد مصنوعی که هرگز رنگ خورشید را ندیده اَند، انرژی آن ها نیز مصنوعی است، زمانی به صورت سرسام آوری مورد استفاده قرار می گرفتند؛ اما طولی نکشید، از اعتبار افتادند و بی اثر بودنشان به مردم ثابت شد. دانشمندان کنونی ما نمی توانند درک کنند، ویتامین ها و مواد آلی باید به وسیله ی میوه ها و سبزیجات تازه، وارد بدن ما شوند و مورد استفاده ی اندام ها قرار گیرند. نیروی حیات بخشی که بدن ما به آن نیاز دارد، فقط با استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه ای تأمین می شود که به گونه ای طبیعی و بیلوژی تهیه شده باشند و این محصولات در فصول مختلف در محیط زندگی ما عرضه می شوند. بهترین غذا فرآورده های فصلی است که با بدن ما هماهنگی دارند. محصولاتی که با شرایط آب و هوایی متفاوت تولید می شوند، در بدن ما تأثیرات ویژه ای می گذارند و انرژی کمتری به بدن ما می دهند. کسانی که باغچه ای دارند و برای خود محصولات غذایی تولید می کنند، بیشترین کمک را به سلامتی خود می کنند و از تندرستی خوبی برخوردارند. محصولاتی که به روش های گذشته و بدون استفاده از کودهای شیمیایی و سُموم تولید می شوند، ارزش غذایی زیادی دارند و سلامتی را تقویت می کنند. سالانه 25 درصد از مردم آلمان بر اثر وجود الکترومغناطیسم به سرطان مبتلا می شوند. این افراد بدون آگاهی، عادت های بد غذای خود را ادامه می دهند و در محیط زندگی مسموم خود روزگار را سپری می کنند بدون این که کوچکترین تحولی در خود به وجود آورند و کسی هم آن ها را آگاه نمی کند، چه چیزی سبب بیماری آن ها شده است. این افراد در بین تضادها و تناقض هایی که علم پزشکی در رابطه با بیماری در بین مردم به وجود آورده است، به شکل دردمند و مأیوس زندگی می کنند و با روش های راحت، ارزان، بی محتوا، بی دردسر و دهن پُر کُن به مداوای بیماری های خود می پردازند؛ بدون این که نتیجه ای از این قبیل اقدامات درمانی گرفته باشند. آن ها پیوسته قرص ها و داروهای مختلف را مصرف می کنند، در حالی که هیچ گونه امیدی برای آن ها وجود ندارد. آن ها نمی دانند برای به دست آوردن تندرستی باید نحوه ی زندگی به کلی متحول شود. مشکلات متعددی که مردم با تندرستی خود دارند، مسؤولان و دست اندرکاران علم پزشکی را مجبور به پاسخگویی به این سؤال کرده است که تا چه مدت دیگر آن ها باید با مواد شیمیایی، اشعه درمانی و سایر روش های بی ثمر دیگر سلامتی دیگران را بیشتر به خطر اندازند؟

در آلمان بیشتر از هر کشور دیگر اروپایی از داروهای شیمایی و اشعه درمانی استفاده می کنند، در حالی که همواره وسایل ارتباط جمعی خواهان به کارگیری مقدار کمتری از مواد شیمیایی و اشعه درمانی هستند، اما در این خصوص تحولی به وجود نیامده است؛ زیرا در کوتاه مدت چیز زیادی متحول نخواهد شد. تأثیرات این قبیل روش های درمانی مخرب، باعث لطمه زدن به نیروی خود درمانی بدن می شوند و قدرت تنطیمی بدن را کاهش می دهند و دستگاه دفاعی بدن را تضعیف می کنند. یکی از وظایف درست روش درمانی این است که قدرت خود درمانی بیولوژی بدن را تقویت کند. روش درمانی دکتر گرسون نیز که خارج از بدن انسان به کار گرفته می شود، مبنتی بر این روش است؛ یعنی در آن تدابیری اتخاذ می شود که به وسیله ی آن ها بدن و روان شخص از وجود موانع و سُموم پاک شود تا اندام ها بتواند اعمال حیاتی خود را بازسازی کنند. ماه ها طول خواهد کشید تا بدن بیمار بتواند دوباره فعال شود و علیه عناصر و مواد مزاحمی که از بیرون به آن هجوم آورده اَند، واکنش های مناسب را به وجود آورد و از خود دفاع کند. روش درمانی دکتر گرسون به بدن این امکان را می دهد که بتواند دوباره فعال شود و بیمار صاحب نوعی زندگی جدید می شود که کیفیت آن با گذشته قابل مقایسه نیست.

بر اثر اقدامات سیاسی به عمل آمده وضعیت درمانی برای کسانی بهتر شده است که مایلند خودرا به روش درمانی دکتر گرسون مداوا کنند و صندوق بیمه و خدمات درمانی هزینه ی این قبیل روش درمانی را پرداخت می کند. جای امیدواری است که در سال های آینده بیماران بیشتری به کمک این روش دوباره سالم شوند. در بحث های آزادی که در رابطه با درمان این گونه بیماری ها برگزار می شود، شرکت کنندگان از نتایج درخشانی که به وسیله ی این روش به دست آورده اَند، سایر همنوعان خود را مطلع و امیدوار می کنند. انستیتوهای بسیاری در سرتاسر دنیا سعی می کنند، بیماران خود را به روش های بیولوژی درمان کنند. امیدواریم در کنار روش های درمانی که در دانشکده های پزشکی تدریس می شوند، این امکان به وجود آید از سایر روش های مطرح شده و مفید دیگر نیز بهره گرفته شود تا در احوال بیماران تحولی به وجود آید و انسان شایستگی این را داشته باشد که از تجارب مفید همنوعان خود بهره مند شود. بی توجهی و غرور نباید بین جامعه ی پزشکی جایی داشته باشد و ما باید بکوشیم از اندوخته های علمی، نهایت استفاده را کنیم. تجدید نظر در اندوخته های علمی باید ما را در شرایطی قرار دهد که بتوانیم همواره اندوخته های علمی خود را عمیق تر و آن ها را از وجود توهمات نادرست مبرا سازیم که در عمل با آن ها مواجه شده ایم و به ما این امکان را دهد تا بتوانیم از تجارب نهایت استفاده را ببریم؛ در غیر این صورت اگر وضع به همین گونه باشد، بیماری زندگی همه را - خواه فقیر خواه دارا- در بر می گیرد. اکنون در شرایطی قرار گرفته ایم که باید به عنوان حقوق اولیه و طبیعی خود، خواهان تحول در نحوه ی زندگی و به کارگیری روش عاقلانه تری در رابطه با منابع انرژی موجود باشیم و سعی کنیم بیشتر از این، محیط زیست را آلوده و غیر قابل سکونت نکنیم. چنان چه بخواهیم نجات یابیم، باید خود را متعهد کنیم، روش درمانی دکتر گرسون را که سال ها تجربه شده و مفید است بیشتر همگانی کنیم و به بیماران این شانس را دهیم که این روش را هم تجربه کنند و جرأت به کارگیری این روش را در کنار شیوه های دیگر داشته باشند و از نوآوری ها نترسیم، بلکه از آن ها استفاده کنیم.

دکتر طبیعی: باربارا کریشک

مقدمه ای از نویسنده

بسیاری از دانشمندان و پزشکان هنگامی که از موفق بودن روش درمانی من مطلع شدند، تقاضا کردند، اگر کتاب یا مطلبی درباره ی درمان غده های بدخیم در اختیار دارم در دسترس آن ها قرار دهم. از آن جا که برای من مقدور نیست، اطلاعات و اندوخته های علمی و تجربی خود را به صورت نامه های شخصی در اختیار این مشتاقان قرار دهم بر آن شدم که این کتاب را بنویسم تا بدین وسیله تجارب سی ساله ی خود را در اختیار آن ها بگذارم.

دکتر "پین کار" می نویسد: " علم بر مبنای حقایق پایه گذاری شده است؛ مانند خانه ای که بر پایه های سنگی ساخته شده است، اما جمع آوری مقداری حقیقت، تمام علم نیست! همچنان که یک خانه نیز تمام سنگ ها را در بر نخواهد گرفت."

خیلی از حقایق بیولوژی در عمل خنثی، غیر معمول یا تسریع می شوند. هر کس باید بتواند با استفاده از ابزاری که علم در اختیارش گذاشته است، این مشکلات را حل کند. ما پزشک ها عادت کرده ایم، بنا به نحوه ی تعلیم و تربیتی که در دانشکده های پزشکی اندوخته ایم، به سراغ علائم بیماری ها برویم و آن ها را درمان کنیم؛ بدون این که به علت بیماری ها کاری داشته باشیم. در کتاب ها تنها علائم بیماری ها را در هر عضوی مطالعه، توضیح و تشریح می کنند و در این کتاب ها علائم بیماری ها چنان توضیح داده می شوند که ما بتوانیم با چشم خود یا ابزار پزشکی دیگر مانند عکسبرداری و غیره آن ها را ببینیم. ما این علائم را به عنوان بیماری نمی شناسیم، بلکه آن ها را مقیاس هایی می دانیم که چگونگی سوخت و ساز بدن را نشان می دهند. این مقیاس ها نشانگر این است مینرال ها و آنزیم ها چگونه عمل می کنند و الکتریسیته چه طور در سلول ها جاری می شود تا آنزیم های اکسید شده دوباره فعال شوند؛ این علائم و نشانه های دیگر، بهبود یا کمبودی را به ما نشان می دهند که در سوخت و ساز وجود دارد. با خوب یا بد شدن عمل سوخت و ساز چگونگی جریان درمان مشخص می شود. پژوهش ها و تجربه های علمی ثابت کرده اَند، تغییر در روش تغذیه نقش اصلی را در جزییات و نتایج دارد. نتایج ثمربخشی که من نقش تغذیه و تأثیر آن را بر سوخت و ساز بدن درک کردم و با شناسایی این واقعیت توانستم بدن را از وجود سُموم پاک کنم. رفع مسمومیت بدن در بعضی مواقع طولانی تر از زمانی است که من پیش تر در مطبوعات اعلام کرده بودم. سال هاست، جامعه ی ما خواهان روش درمانی موفقیت آمیزی است که به وسیله ی آن بتواند بیماری و خطراتی را بر طرف کند که از طرف غده ها و تومورها سلامتی انسان را تهدید می کنند.

این کتاب در درجه ی اول برای کسانی نوشته شده است که در علم پزشکی متخصص هستند، اما من سعی کرده اَم، مطالب به گونه ای بازگو شوند تا انسان های غیرمتخصص نیز نکات ضروری و مهم را درک کنند و از آن بهره مند شوند. بخش های مختلف این کتاب در زمان های متفاوت جمع آوری و نوشته شده است؛ از این رو نباید از نظر دور داشت که ممکن است مطالب تکراری وجود داشته باشد. علم پزشکی نشان می دهد افرادی که با علم سر و کار دارند، مایل به تحول در نحوه ی فکری و عملکردهای پزشکی خود نیستند و کسانی که علیه آن ها ساز جدیدی می زنند با مشکلات فراوانی مواجه می شوند؛ زیرا تعداد کمی از پزشک ها حاضر به تغییر روش درمانی خود هستند و بیشتر آن ها همان شیوه ای را تجویز می کنند که آن را در دانشکده های پزشکی یاد گرفته اَند و از خلاقیت و نوآوری می ترسند و زحمت تحقیق در روش دیگران را به خود نمی دهند. هر پزشکی در آغاز مایل است که به بیمار خود کمک کند، اما بین خواستن و توانستن تفاوت بسیار است و پزشک ها ثابت کرده اَند، نمی توانند به جز تخفیف دردها بیماری را به واقع سالم کنند؛ زیرا آن ها قوانین بیماری ها را یاد گرفته اَند و از سلامتی چیزی نمی دانند. اگر تاریخ علم و فناوری را بررسی کنیم، می بینیم، در آغاز، هر نوآوری با مقاومت سرسختانه ی کسانی مواجه شده است که خود را با اطلاعات قدیمی غلطی مشغول کرده اَند.

بیشتر افرادی که چیز جدیدی کشف کرده اَند یا حرف جدیدی برای گفتن دارند، به سختی توانسته اَند، افکار خود را همگانی کنند؛ از این رو تحولات فرهنگی و علمی به آرامی و بسیار آهسته پیش می رود؛ زیرا همیشه نوآوران به گونه ای وحشتناک مورد تهدید قرار می گیرند. من در شرایط خوبی قرار داشتم؛ زیرا نود درصد بیمارانم کسانی بودند که بیماری آن ها مزمن و کُشنده بود و آن ها در مراحل آخر زندگی خود قرار داشتند و به طور کامل از علم پزشکی ناامید شده بودند و منتظر مرگ، روزها را می گذراندند؛ به همین علت این افراد حاضر بودند، هر خطری را بپذیرند. زمانی طول کشید تا توانستم تجربه های مفید و مؤثری جمع آوری کنم و موفقیت یا عدم موفقیت نتایج درمانی خود را به وضوح ببینم.

 مقدمه و راهنمایی

این کتاب را به این علت نوشته ام که به شما بگویم، سرطان قابل درمان است حتی در شرایطی که بیماری، بسیار گسترده و مزمن شده است، همواره می توان برای بیمار راهی گشود و بیماری او را درمان کرد؛ از این رو به خوانندگان اطلاعاتی درباره ی سرطان و روش های سرطان درمانی داده می شود.

تاریخ علم پزشکی نشان می دهد، بسیاری از پزشکان مغرورانه به روش درمانی خود عمل می کنند و حاضر به هیچ گونه تحولی در راه و روش خود نیستند. در حقیقت چیز جدیدی نمی خواهند یاد بگیرند. من این را می دانم، یک روش سرطان درمانی که با روش های متداول متفاوت است، به سختی می تواند خود را در بین جامعه ی پزشکی همگانی کند، اما فکر می کنم، زمان آن رسیده است که بدبینی ها را کنار گذاریم و از اندوخته های علمی و تجربی به شکل مفید، مؤثر و آگاهانه استفاده کنیم. همچنین می دانم این راه مشکلی است که ما بدبینی های چند صد ساله ی خود را در مدتی کوتاه از بین ببریم و به جای آن ها خوش بینی را جایگزین کنیم. می دانیم که اندوخته های علمی بیولوژی به دقیقی و درستی فیزیک و ریاضی نیست. وجود مشکلات تندرستی، این واقعیت را آشکار می کند که تجربه ها و درک ما از بیولوژی نادرست و مأیوس کننده بوده است. من از این وحشت دارم که در آینده نیز امکان پذیر نباشد تا بتوانیم صدمات و خساراتی را جبران کنیم که با روش کشاورزی مدرن به وجود آورده ایم. امیدوارم انسان های محافظه کار دست به دست هم دهند و تدابیری اتخاذ کنند که نسل های آینده به روش طبیعی و بدون هیچ گونه مواد سمی غذا تولید کنند تا از ابتلا به بسیاری از بیماری ها در امان باشیم. برای این که نسل های آینده از سلامتی خوبی برخوردار باشند، تولید میوه و سبزیجات به روش بیولوژی و بدون دخالت هر گونه مواد سمی اهمیت فراوانی دارد. باید سعی کنیم زمین را بیشتر از این غارت نکنیم و به سلامتی آن نیز اهمیت دهیم. طبق آمار و ارقام رسمی منتشر شده از هر شش آمریکایی یک تن به سرطان مبتلا است و تعداد مرگ و میر افراد مبتلا به سرطان بسیار زیاد است که حاکی از چگونگی اوضاع تندرستی مردم این سرزمین است. طولی نخواهد کشید، این مردم تصمیم بگیرند که آیا همگی مایلند بر اثر بیماری سرطان بمیرند، یا با اطلاعات و تجربه های موجود (که تعداد آن ها کم نیست) با اراده و جرأت، حاکم بر سرنوشت تندرستی خود شوند و روش زندگی و نحوه ی تغذیه ی خود را تغییر دهند؛ زیرا سرطان پدیده ای است که بر اثر روش زندگی ویران کننده ی ما به وجود می آید. ما به انسان هایی نیاز داریم که نه تنها به این موضوع فکر کنند که نباید وقت خود را بیشتر از این در آشپزخانه ها هدر داد و خود را با غذاهای از پیش تهیه شده ی کارخانه جات غذاسازی مسموم کنند، بلکه به انسان هایی نیازمندیم که به فکر سلامتی خود و افراد خانواده و کل جامعه باشند و تنها در این شرایط است که می توانیم کودکان آینده را از مصرف غذاهای مسموم کننده ی شیشه ای بر حذر داریم و آن ها را وارد جامعه ای کنیم که در آن به سلامتی افراد اهمیت می دهند. تنها با به کار گیری روش های ابتدایی تندرستی است که دیگر کودکان به بیماری های کم خونی و عقب ماندگی های ذهنی و ناهنجاری های روانی مبتلا نمی شوند. این نوع بیماری ها به گونه ای سرسام آور در حال افزایش است. من معتقدم به جهت علاقه و دلبستگی و عشقی که نسبت به فرزندانمان داریم، زمان آن رسیده است، روش های کشاورزی، نحوه ی کنسروسازی، آماده و غنی کردن زمین های کشاورزی را با مواد مخرب شیمیایی تغییر دهیم و سعی کنیم، زمین را بیش از این آلوده و ویران نکنیم و در صدد آن باشیم، میوه و سبزیجاتی تولید کنیم که به روش های قدیمی تهیه شده باشند؛ بدون سُموم، ضد آفات، حشره کُش ها و کودهای شیمیایی. در غیر این صورت باید منتظر آن باشیم، هر روز بیمارستان ها از بیمارانی پر شود که بر اثر بیماری های متعدد رنج می برند و همواره بر تعداد بیمارستان های روانی افزوده شود.

هفتاد سال پیش بیماری کم خونی در آمریکا وجود نداشت. همچنین پنجاه سال پیش، سرطان ریوی به ندرت وجود داشت؛ اما تعداد این بیماران برق آسا افزوده شده است. عملی کردن روش سرطان درمانی، به شهامت زیادی نیازمند است و کار مشکلی است؛ زیرا پیوسته باید یک شخص بر بالین بیمار باشد و از او مراقبت کند و فرقی نمی کند، چه در خانه و چه در بیمارستان یا آسایشگاه های سرطان درمانی، به خصوص وقتی که بیماری پیشرفت کرده و بیمار بسیار ضعیف شده باشد. در چنین حالتی افراد خانواده باید از رفت و آمد خود کم و بیشتر وقت خود را صرف آرامش بیمار کنند و این تنها با از خود گذشتگی افراد خانواده امکان پذیر است تا بیمار سلامتی خود را دوباره باز یابد. امروزه این قبیل گذشت ها به ندرت وجود دارد و هر کسی سرگرم زندگی خود است. این کتاب نظریه ی پنجاه نوع سرطان را به اختصار توضیح می دهد.

موضوع : تغذیه در درمان بیماری ها ، درمان با خام گیاه خواری ، 
نشانک ها: معرفی کتاب، سرطان، دانلود ها،
پیوندها : مرجع این مقاله ( وبلاگ میوه خواری از ابوطالب رحیمی )،

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه مجاز می باشد
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic