Google

در این وب سایت


تغذیه و سلامت
رژیم غذایی سالم و تاثیر آن بر سلامت و بهبود بیماری ها - نوع تغذیه و سبک زندگی است که سلامتی پایدار را به ارمغان می آورد
 کتاب غذا برای بهتر زیستن از دکتر نیل بارنارد نام کتاب :
غذا برای بهتر زیستن 

نویسنده : دکتر بیل برنارد
ترجمه : دکتر حسن فشارکی زاده
ناشر : مرکز نشر دانشگاهی ( 1387 )
تعداد صفحات : 283 صفحه

دانلود کتاب " غذا برای بهتر زیستن " 


برنامه های ارائه شده در این كتاب ساده هستند و در عین حال توان آن را دارند كه سلامت و نشاط و كارایی انسانها را به سطح نوینی ارتقا دهند و به سالهای عمر بیفزایند. این كتاب هم برای افرادی كه سالم هستد و می‎خواهند همچنان سالم بمانند و هم برای آنان كه با بیماری جدی مشغول نبرد هستند نوشته شده است. پایه و اساس توصیه‎های این نوشته را آثار علمی زیادی تشكیل می‎دهد كه فهرست پاره‎ای از آنها در پایان كتاب آمده است. اجرای برنامه‎های پیشنهادی این كتاب برای شما بسیار آسان است. از روش قدیمی محاسبه كالری خبری نیست. رژیمی بسیار پرتوان تر و در عین حال آسانتر از رژیم غذایی كنونی و گذشته است.
در اینجا ، پیشگفتار این کتاب که بوسیله دکتر دین اورنیش تقریر شده ، آورده می شود :
در 17 سال گذشته ، من و همکارانم در بررسی های بالینی که در انستیتوی پزشکی پیشگیری بر روی بیماران انجام دادیم به دیدگاه تازه ای رسیدیم که ثابت می کند حتی بیماری های ناشی از گرفتگی شدید عروق کرونر قلب ، بدون استفاده از داروهای پایین آورنده کلسترول و یا عمل جراحی ، درمان می شوند .
در این بررسی ها متوجه شدیم که با اجرای برنامه نوین غذایی ، در چند روز تا چند هفته از شدت درد قفسه سینه و دردهای ادواری ناشی از گرفتکی رگهای کرونر بیماران کاسته می شود و گاه بکلی از بین می رود و در شماری از آنها گردش خون قلب نیز عادی می شود و قدرت ماهیچه های قلب افزایش می یابد .
یک سال پس از اجرای برنامه نوین غذایی ، گرفتگی شدید کرونر بیشتر این بیماران ، شروع به باز شدن نمود و بسیاری از این بیماران با نظر پزشک معالج خود ، مقدار مصرف داروهای قلبی را کاهش دادند و یا بکلی آن را قطع نمودند .
با اینکه خوراک این بیماران افزایش یافته بود ، ولی هر یک از آنها حدود 9 کیلوگیرم کاهش وزن پیدا کردند . این دستاورد به بیماران امید های تازه ای بخشید و راه های نوینی را در برابرشان گشود .
بررسی ما برای درمان بیماری های قلبی فقط با رژیم غذایی از این هم فراتر رفت . با اشاره به این واقعیت که مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی در آمریکا از بیماری های دیگر ، بیشتر است ، عظمت این تحقیقات در راستای نجات گروه بیشماری از انسان ها و نیز ابعاد اقتصادی آن روشنتر می گردد .
دکتر نیل برنارد در کتابی که در پیش رو دارید ، انگیزه ای پرتوان و امید بخش برای دگرگونی روش تغذیه بوجود آورده است .
دگرگونی در برنامه غذایی ، نه تنها خطر بیماری های قلب و عروق را کاهش می دهد بلکه از خطر ابتلا به سرطان های پستان ، روده بزرگ  ، پوکی استخوان ، دیابت ، افزایش فشار خون و بسیاری از بیماری های فرساینده دیگر نیز می کاهد .
دکتر بارنارد در این کتاب ، ضرورت تغییر برنامه غذایی و روش های اجرای آسان ان را بیان می کند . در این کتاب ، هنر تغذیه سالم و گذر از روش کهنه و قدیمی خوردن  به روشی نوین نیز مورد بحث قرار می گیرد و به ما کمک می کند تا برنامه ای ویژه برای ورزش و کاهش اضطراب ها و تنش های عصبی تنظیم کنیم .
دکتر دین اورنیش
رئیس انستیتو تحقیقات پزشکی پیشگیری دانشگاه کالیفرنیا – سانفرانسیسکو
 

در ادامه مطلب ، فهرست مطالب این کتاب را مشاهده نمائید .
دانلود کتاب " غذا برای بهتر زیستن "  
http://s8.picofile.com/file/8332390868/Ghaza_baraye_behtar_zistan_1.jpghttp://s9.picofile.com/file/8332390884/Ghaza_baraye_behtar_zistan_2.jpghttp://s9.picofile.com/file/8332390900/Ghaza_baraye_behtar_zistan_3.jpghttp://s9.picofile.com/file/8332390918/Ghaza_baraye_behtar_zistan_4.jpghttp://s9.picofile.com/file/8332390976/Ghaza_baraye_behtar_zistan_5.jpghttp://s8.picofile.com/file/8332390992/Ghaza_baraye_behtar_zistan_6.jpg  معرفی و دانلود کتاب های بیشتر
  درمان بیماری ها با رژیم تغذیه ای

مطالب دیگری از سایت

معرفی و دانلود کتاب " انقلاب غذایی " از جان رابینز ( پیش گفتار از دکتر دین اورنیش )
چربی های اشباع موجود در گوشت مصرفی ، عامل اصلی گرفتگی عروق قلبی
درمان بیماری قلبی و گرفتگی عروق با گیاهخواری
صنعت دامداری و مرغداری ، علت اصلی مقاومت میکروبی به آنتی بیوتیک ها
آنچه در مرغداری های صنعتی می گذرد . زندگی مرغ های تخم گذار و مرغ های گوشتی را از نزدیک ببینیم .
داستانی از گیاه خواری : گیاه خواری منطبق با وجدان انسانی است ( جان رابینز )
گزارش فائو : تولید گوشت، دومین و یا سومین عامل تخریب کننده محیط زیست در هر سطح و هر مقیاسی است
شرحی بر محصولات تراریخته : از کتاب " انقلاب غذایی " از جان رابینز : قسمت اول
  شرحی بر محصولات تراریخته : از کتاب " انقلاب غذایی " از جان رابینز : قسمت دوم
انقراض گونه های متعدد جانوری و گیاهی ، فقط به علت چرا و تامین علوفه دام ها
واقعیاتی در باره صنعت پرورش ماهی

موضوع : تغذیه در درمان بیماری ها ، 
نشانک ها: معرفی کتاب، دانلود ها،
پیوندها :

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه مجاز می باشد
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات