Google

در این وب سایت


تغذیه و سلامت
رژیم غذایی سالم و تاثیر آن بر سلامت و بهبود بیماری ها - نوع تغذیه و سبک زندگی است که سلامتی پایدار را به ارمغان می آورد

مدت هاست که تجویز عصاره سیر و لیمو  به عنوان یک درمان طبیعی برای کمک به رفع انسداد عروق قلبی مطرح شده است .

هر چند متاسفانه تاکنون تحقیق جامعی در این زمینه در دسترس نیست ولی یکی از خواص سیر و لیمو ترش ، پایین آوردن سطح LDL ( کلسترول بد )  خون ذکر شده است . کلسترول LDL یکی از فاکتورهای اساسی در روند گرفتگی عروق قلب و اندام ها می باشد . پلاک های ایجاد شده در جدار عروق شریانی کرونری قلب بر اثر فعل و انفعال مابین کلسترول و گلبول های سفید خون ایجاد شده و سپس با رخمی شدن این پلاک ها ، لخته خونی در اطراف آن رسوب کرده که منجر به گرفتگی کامل رگ و عدم خون رسانی به عضو و حمله قلبی یا مغزی و یا درد شدید دراندام مربوطه ( مثلا پا ) می گردد .
سیر و لیمو خواص عمومی دیگری هم دارند که ممکن است در رفع گرفتگی عروق کمک کند . برای مثال سیر ، فشار خون بالا را کاهش می دهد و از سخت شدن جدار عروق شریانی جلوگیری می کند . سیر با خاصیت رقیق کنندگی خون در جلوگیری از ترومبوز ( لخته شدن خون ) در داخل عروق موثر است . ویتامین  C  موجود در لیمو نیز ازچسبیدن کلسترول به جدار عروق جلوگیری می کند . روتین ( Rutin ) موجود در لیمو ترش موجب استحکام ( قوی شدن ) دیواره مویرگ ها و ورید ها می گردد . خواص دیگر سیر و لیمو ترش نیز در درمان بیماری های زمینه ای دیگری که ممکن است عارض بیمار باشد موثر است . برای مثال خواص ضد سرطانی سیر و یا خواص لیمو ترش برای تحلیل سنگ کلیه را می توان مثال زد .
از طرفی در تبیین علت تعدادی از بیماری ها مانند بیماری MS و آلزایمر ، نظریه گرفتگی عروق کوچک خون رسان به اندام و اعصاب مطرح است و در این صورت می توان انتظار داشت که مصرف عصاره سیر و لیمو ترش درکمک به درمان این قبیل بیماری ها نیز موثر باشد .   
به هر حال با استفاده از مشاهدات ، تاثیر مصرف عصاره لیمو ترش و سیر در کمک به رفع انسداد عروق ، قوی می باشد .
در ادامه مطلب ، روش تهیه و مصرف عصاره لیموترش و سیر ، همراه با گزیده ای از اظهارات استفاده کنندگان از این روش به نقل از یکی از وب سایت ها می آید .


 سیر و لیمو برای رفع گرفتگی عروق قلب

از جمله مهمترین و شایع ترین عواملی که موجب بیماری انسداد عروق قلب می شود :


استعمال دخانیات
بالا بودن چربی های خاص و کلسترول خون
بالا بودن فشار خون
بالا بودن قند خون به دلیل مقاومت انسولینی یا دیابت
التهاب رگ‌های خونی
تغذیه نادرست ، استرس و …

بیماری عروق کرونری می‌تواند عوارض زیر را به دنبال داشته باشد:

درد قفسه سینه ( آنژین )
حمله قلبی
نارسایی قلبی
آریتمی ( غیرطبیعی بودن ریتم قلب )
تنگی نفس
تپش قلب ( تپش قلب نامنظم، ایست موقتی قلب یا احساس بالا پایین رفتن قلب )
سریع‌تر شدن تپش قلب
ضعف یا سرگیجه
حالت تهوع
تعریق 
----------------------------------
نقل از یکی از وب سایت ها :
      
بسیاری از کسانی که دکترانشان گفته بودند که باید عمل کنند با مصرف عصاره سیر و لیمو کاملا از عمل قلب ( بای پس ، آنژیوپلاستی ، فنر گذاشتن  و هر عملی که مربوط به بسته شدن مجراهای قلب و عروق باشد ) بی نیاز شدند و مشکلشان کاملا برطرف شد .همچنین گفته شده که برای بهبود کلسترول بالا، پیشگیری از سکته ، مسدودیت عروق قلبی ، بهبود رگ های کل بدن و … نیز بسیار مفید بوده و استفاده میشود.

شخصا فکر میکنم از آنجایی که بسیار قوی است و رگ ها را پاک میکند بر همه چیز تاثیر گذار است و میتوانید نتایجی بدست اورید که برایتان شگفت آور باشد به نظرم می اید که برای پوست و گوارش نیز بسیار خوب است و احساس جوانی را  به شما می دهد .

چگونگی آشنایی من با این دارو :

” مادرم به من گفت که یکی از نزدیکانمان ، پیش دکتر رفته بوده و دکتر گفته بود که باید به دلیل بیماری عروق کرونری رگ‌های قلب ( این بیماری در اثر اجتماع پلاکت ها در عروق کرونری به وجود می آید. به این مشکل تصلب شرایین نیز می گویند که موجب بسته شدن جریان خون می شود. عروق  خونی که در ابتدا نرم و حالت کشسان دارند باریک و سفت می شوند و ورود جریان خون به قلب مسدود می شود. به دنبال آن به قلب اکسیژن و مواد مغذی نمی رسد و نمی تواند به خوبی خون را پمپاژ کند )  عمل  کند ، پس از مدتی که او این دارو طبیعی را مصرف می کند پیش دکتر رفته و دوباره ازمایش می دهد و دکتر که می بیند خوب شده ، میگوید : لیمو- سیر خوردی ؟ و وی می گوید : بله . ”  او مشکلش برطرف شده و از عمل قلب بی نیاز شده بود .

اینگونه شد که من با این دارو اشنا شده و در اینترنت به جست و جو پرداختم از همان ابتدا کاملا با انبوهی از کامنت ها که که می گفتند که این دارو کاملا خوبشان کرده مواجه شدم و خودم و مادرم هم امتحان کردیم ، مادربزرگم هم امتحان کرده بود …
در قسمت نظرات ِسایت های خارجی هم میتوان چنین نمونه هایی که شخص کاملا خوب شده ، زیاد پیدا کرد ، شاید دلیل شایع شدن آن نیز همین موثر بودن آن باشد.

دارویی که وقتی مادرم خورد شدیدا حتی روشنی پوستش هم نمایان شد ، دارویی که بعد از خوردنش تاثیرات شدیدش را خودم احساس کردم  .

در بسیاری از سایت های ایرانی نوشته اند که لیمو ترش شیرازی ( Lime ) استفاده شود ، از آنجایی که من خودم و مادرم از لیمو ترش مازندرانی استفاده کرده و نتیجه گرفتیم و بعضا میگویند که لیمو ترش شیرازی با برخی از دارو های قلبی تداخل دارد ، و تقریبا همه سایت های خارجی نیز لیمو ترش مازندرانی ( Lemon ) را مد نظر قرار داده اند و در فرمولشان آورده اند ،بنده نیز در این متد ها، لیمو ترش مازندرانی را پیشنهاد کرده ام .
لیمو ترش شیرازی ،  لیموهایی که معمولا ریز و سبز هستند .
لیمو ترش مازندرانی یا لیمو خارگی ( سنگ ) که زرد رنگ هست و در مقایسه با لیمو شیرازی دُرشت تر است .
کامنت های بسیاری از سایت ها را  خوانده ام و قطعا افراد بسیاری ،  تاثیر این دارو را شگفت انگیز توصیف کرده و تایید کرده بوده اند ، درینجا سعی میکنم با دانش محدودم برخی سوالاتی را که دیدم در این جا پاسخ دهم :

*مثلا شخصی گفته بود که : لیمو رو به خاطر معده مبارک و سیر رو به خاطر بوی خوبش نمیتونم مصرف کنم .

* شخص دیگری گفته : سلام من دو دوره در سال استفاده کردم خوب بود ضمناً دامادمون متخصص قلبه یکی از بیماراشون که تنگی عروق داشتند با مصرف این معجون مشکلشون حل شد .

در صورتی که بخاطر بوی بد سیر نمیخواهید این دارو را امتحان کنید باید بگویم که لیمو ترش کاملا بوی بد سیر را از بین می برد و اگر موقع درست کردن، دانه های لیمو را در بیاورید و بدون دانه های ان ، دارویمان را درست کنید ، حتی تقریبا مزه بدی هم ندارد .

در مورد مشکل معده برخی افراد با لیمو ( که فکر میکنم بخاطر شدیدا اسیدی بودنش است ) باید بگویم که سعی کنید ، این مشکل را به نحوی حل کنید مثلا این مشکل با خام گیاه خواری خیلی زود کاملا برطرف میشود ( نه در همه افراد لزوما ) ، البته کار کوچکی نیست. یا سعی کنید که یک ماده ای را پیدا کنید که ته دلتان را اندکی بگیرد تا معده تان  را اذیت نکند و با این دارو تداخل دارویی نداشته باشد .

چیزی که پر واضح است این است که در ایران نیز این دارو بسیار شایع شده و بسیاری از طرز درست کردن این دارو کاملا اطلاع دارند، که فکر میکنم دلیلش، سادگی و موثر بودنِ واقعیِ این داروست.
 
در هیچ سایتی ندیدم که عوارض جانبی ای برای این دارو ذکر کرده باشند .

این نکته را مد نظر داشته باشید که بسیاری از متخصصین ، چه در دانش های طب قدیم و چه طب جدید ، سیر را دارو دانسته اند و نه غذای متداول ، در نتیجه مصرف دائمی آن توصیه نمیشود و این داروی کاملا طبیعی هم اثرات بسیار قوی ای دارد در نتیجه بعید میدانم که مصرف دائمی آن کاملا درست باشد .

اکثرا تکرار این دارو را هر 6 ماه بدون اکراه دانسته اند، همانطور که گفتم هنوز مکانسیم این دارو مشخص نشده در نتیجه فکر میکنم که اگر این مقدار را گفته اند بخاطر ان است  که این هم عرفِ متداول بسیاری از گیاهان داروئی است .

ریشه این دارو :

این داروی گیاهی که من هر چقدر سرچ کردم نفهمیدم که ریشه اش کجاست ( فکر میکنم یک تحقیق میدانی خوبی نیاز داره ) چرا که هر کسی یک چیزی می گوید و توی وب سایت ها هم هر کسی یک چیزی نوشته. مثلا یک سری میگویند داروی قدیمی محلی ِ آلمانی ، یک سری میگویند که از کتب قدیمی شیخ فلان ، یک سری میگویند کسی پیش دکتر رفته و بهش گفته اند که مشکل انسداد و بسته شدن مجاری قلب و عروق را داراست و سپس سیر و لیمو خورده و کاملا خوب شده و دکترش تعجب کرده و گفته چه کردی و او گفته : چون که شنیده بودم سیر خوب است و لیمو هم برای گرفتگی قلب خوب است هر دو را باهم هر روز خورده ام ، پس دکترش فهمیده که ترکیب سیر و لیمو معجزه می کند ، بعضی میگویند مال هند قدیم است و بعضی …

قدیمی ترین مطلبی که من در اینترنت در باره عصاره سیر و لیمو ترش در درمان بیماری های قلبی یافتم دراین صفحه http://www.health-science-spirit.com/cholesterol.html 

بود که اولین بار در تاریخFeb 1, 2001  گذاشته شده که در آن جناب اقای Walter Last که کتاب هایی هم در جهت سلامتی کامل و طبیعی تالیف کرده ، چهار راه کار به جز توصیه های تغییر رژیم و سبک زندگی  برای دفع مشکلات قلب و عروق ارائه داده که شماره سه آن ، همین روش متد اول ما هست .

منبع : AGAHIOSALAMATI.com  
 --------------------------------------

طرز تهیه عصاره لیمو و سیر :

دو روش برای تهیه عصاره لیموترش و سیر وجود دارد :

1- ترکیب پنج عدد لیمو ترش با حدود 30 عدد حبه سیر 
2- ترکیبِ آب لیمو ترش ، سیر همراه با زنجبیل و عسل ( بعضا از سرکه هم استفاده میکنند )
در صورتی که از زنجبیل میخواهید استفاده کنید مطمئن شوید که در صورتی که دارویی برای قلب مصرف میکنید با زنجبیل تداخل نداشته باشد چرا که بسیاری از داروی های قلب با گریپ فروت و بعضا هم با جین سینگ و زنجبیل تداخل دارند .

توصیه من همین روش اول است که روش تهیه آن را می آورم .

تهیه مواد به مقدار و نسبت مورد نیاز
به ازای هر 5 عدد لیمو مازندرانی ِ متوسط ، 30 حبه سیر متوسط تهیه کنید .  5 عدد لیمو و 30 عدد حبه سیر برای مصرف یک نفر در طول سه هفته  کافی است .

خرد و مخلوط کردن مواد :

لیمو ها با پوست باشند ( تقریبا در همه جا گفته شده که لیمو با پوستش و تقریبا هیچ جا اشاره ای به دانه های ان نکرده اند ، شخصا برداشتم این است که دانه ها تاثیری ندارند چون  تاثیر روی شخصی که میدانم بی دانه خورد را دیدم ، اما اگر با دانه هم باشد اثر باید بکند ، خوردن دانه های لیمو خطرناک نیست و  نگرانش نباشید ، آنها خواصی دارند که مبحثی خارج از بحث ماست ، فقط به این نکته اشاره کنم که مزه تلخی دارند و دارویمان را تلخ میکنند ) سر و ته لیمو را جدا کرده  و بقیه را برای سادگی و بهتر شدنِ عملِ مخلوط شدن ،تکه تکه شان کنید و همراه با 30 حبه سیرِ پوست گرفته شده، داخل مخلوط کن بریزید .
برای راحتی در عمل مخلوط شدن ، مقداری آب به مخلوط کن اضافه کنید ( در حدود یک لیتر ) 

به جوش آوردن مخلوط :

پس از اینکه مخلوط شدند ،همه را داخل قابلمه بریزید ( قابلمه ، غیر آلمینیومی باشد چرا که آلمینیوم با سولفورِ موجود در سیر واکنش میدهد ) و به آن حدود یک لیتر آب اضافه کنید ، سپس پس از گذاشتن روی حرارت نه چندان بالا ، بگذارید تا به نقطه جوش آید ( شروع به قل زدن کند ) و وقتی دیدید قُل زد ( یک قل ) ، شعله را خاموش کرده و بگذارید خودش سرد شود .

صاف کردن و جدا سازی آب مخلوط :

با صافی و پارچه و یا هر ابزار دیگری ، طوری مخلوط را صاف کنید که آب آن را بتوانیم مجزا داشته باشیم سپس آب انرا داخل یک ظرف یا بطریِ ترجیحا شیشه ای بریزید و داخل یخچال نگه داری کنید .
 
روش مصرف عصاره سیر و لیمو ترش

به مدت سه هفته یعنی  21 روز ، هر روز یک استکان  از این عصاره را بنوشید  و سپس به مدت یک هفته استفاده نکنید و به بدنتان استراحت دهید و بعد دوبار 21 روز دیگر مصرف آن را ادامه دهید . این دوره درمانی را می توان در هر سال یکی چندبار تکرار کرد .

موارد احتیاط در مصرف عصاره سیر و لیمو

سیر تازه موجب رقیق شدن خون می گردد بنابراین در کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند و یا مستعد خونریزی هستند باید با احتیاط و فقط با تجویز پزشک مصرف شود .
مصرف عصاره سیر و لیمو در دراز مدت و یا در مدت بارداری و یا در کودکان  تجویز نشده است .
اگر داروی قلبی مصرف می کنید این عصاره را تنها با تایید پزشکتان مصرف کنید .  

کنترل تغذیه و رژیم غذایی ، مهمترین عامل در پیشگیری و درمان گرفتگی عروق

1- رژیم غذایی گیاهی ( گیاه خواری ) بطور خودکار موجب پیشگیری و درمان بسیاری بیماری ها و از جمله ، گرفتگی عروق و بیماری های قلبی می گردد .
2- پرهیز از مصرف غذاهای حاوی رادیکال های آزاد بیماری زا برای درمان گرفتگی عروق ، یکی از شروط لازم و ضروری است . این مواد غذایی مضر که به مانند سموم در دراز مدت موجیبی اختلالات قلبی و عروقی می شوند ، بویژه  عبارتند از : انواع  غذاهای سرخ کردنی ، روغن های تجاری موجود در بازار ( جامد و مایع ) ، قند و شکر و شیرینی جات
3- سبک زندگی سالم ، شامل تغذیه سالم ، پرهیز از عوامل استرس زای شغلی و اجتماعی ، ورزش و تفریحات ورزشی و افزایش دانش و آگاهی نسبت به سلامتی ، از فاکتورهای دخیل در سلامت عمومی بدن و از جمله سلامت عروق و قلب و مغز می باشد .
  نکات بهداشتی بیشتر  
مطالب بیشتر در مورد گرفتگی عروق
  در باره گیاه خواری
  سبزی ها ، دانه ها و میوه ها
  درمان بیماری ها با رژیم تغذیه ای


مطالب مرتبط

موضوع : تغذیه در درمان بیماری ها ، گیاه خواری، سبزی ها،دانه ها و میوه ها، 
نشانک ها: نکات بهداشتی، گرفتگی عروق، آنتی اکسیدان ها، گیاهان دارویی،
پیوندها : لینک ویدئو در آپارات،

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه مجاز می باشد
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات