Google

در این وب سایت


تغذیه و سلامت
رژیم غذایی سالم و تاثیر آن بر سلامت و بهبود بیماری ها - نوع تغذیه و سبک زندگی است که سلامتی پایدار را به ارمغان می آورد

  ‫رژیم غذایی مدیترانه ای‬‎

در بخش‌هایی از ایتالیا، یونان، اسپانیا، ترکیه، سوریه، تونس، لبنان و فرانسه رژیم غذایی خاصی به نام رژیم غذایی مدیترانه‌ای وجود دارد که شاه‌کلید آن مصرف ماهی، روغن زیتون و غلات است.این رژیم به عنوان یکی از سالم‌ترین رژیم‌های غذایی جهان هر روز حرف تازه‌ای برای گفتن دارد.
سال هاست که مزایای رژیم غذایی مدیترانه ای   بر همه آشکار شده است.
تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای بر کاهش خطر ابتلا به
بیماری های قلبی، دیابت ، انواع  سرطان ها، جلوگیری از کاهش زوال عقل، بهبود آرتریت روماتوئید و… شاید این روزها دیگر در نظر مردم کاملا عادی جلوه کند؛ اما گویا تاکنون دامنه تحقیقات روی این رژیم غذایی خاص آن طور که باید وسیع نبوده است.
در ادامه مطلب در باره رژیم غذایی مدیترانه ای و تاثیر آن در پیشگیری و درمان بیماری ها بیشتر بدانید .

بتازگی در اسپانیا پژوهشی کلان انجام شده که توانسته بخوبی پاسخگوی این نبود اطلاعاتی باشد. تیم تحقیقاتی «پردیمد» که مسئول اجرای این تحقیقات در اسپانیا بوده، موفق شده با مطالعات طولانی مدت و جامعه آماری گسترده ای در سطح این کشور عملا این ادعا را ثابت کند که رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی و تشنج های مرتبط با آن را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.
این تحقیق که بر اساس داده های ۱۰ ساله از ۷۵۰۰ نفر در هفت استان اسپانیا به دست آمده، بزرگ ترین تحقیق از نوع خود در این کشور است.
تیم تحقیقاتی با حضور ۱۶ گروه مجزا اعم از پژوهشگران دانشگاهی، متخصصان امور بالینی، پزشکان اورژانس، متخصصان امور
تغذیه و متخصصان امراض مسری کار خود را از ۱۰ سال پیش آغاز کرد  . در این تحقیق آمده که مصرف  روغن زیتون خالص یا روغن زیتون تصفیه شده، خشکبار،  سبزیجات، ماهی ، ۶۰ گرم نان گندم یا جو، سیب زمینی یا دیگر غلات، حبوبات و  میوه می تواند بدن را در برابر حمله قلبی ایمن نگه دارد.

در این تحقیق بر مصرف دو ماده غذایی بیشتر از بقیه تاکید شده: روغن زیتون و گردو  .  نتایج تحقیقات این پژوهشگران اسپانیایی نشان می دهد که احتمال حمله قلبی در افراد بین ۶۰ تا ۸۰ سال که دست کم پنج سال پیاپی از این دو ماده روزانه استفاده کرده اند، نسبت به دیگر افرادخیلی کمتر است.

یکی از شاخص ترین ویژگی های رژیم غذایی مدیترانه ای که در این تحقیقات نیز بر آن تاکید شده، کاهش مصرف چربی اشباع ( روغن حیوانی و بعضی روغن های نباتی مانند روغن پالم و روغن نارگیل ) است.  در رژیم غذایی مدیترانه ای عمده چربی لازم بدن از روغن زیتون و دانه های روغنی از جمله گردو تامین می شود و بر اساس این تحقیق حتی مصرف روزانه ۱۰ گرم از این دو ماده غذایی می تواند سلامت قلب را تضمین کند.
منبع : سایت عصر ایران
  درمان بیماری ها با رژیم تغذیه ای   
  در باره گیاه خواری


مطالب دیگری از سایت


 
موضوع : تغذیه در درمان بیماری ها ، گیاه خواری، 
نشانک ها: پروتئین ها،
پیوندها :

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه مجاز می باشد
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic